G6E-194P-ST-USDC12
RELAY GEN PURPOSE SPDT 2A 12V
product image
G6E-194P-ST-USDC12 Picture
SeekIC No. : 003831541 Detail
G6E-194P-ST-USDC12: RELAY GEN PURPOSE SPDT 2A 12V
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
G6E-194P-ST-USDC12
  • Qty
  • 0~25
Quick Details
Series: G6E Manufacturer: Omron Electronics Inc-EMC Div
Processor Series : HCS12X Relay Type: General Purpose
Coil Type: Non Latching Coil Current: 16.7mA
Coil Voltage: 12VDC Contact Form: SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current): 2A Switching Voltage: 250VAC, 220VDC - Max
Turn On Voltage (Max): 8.4 VDC Turn Off Voltage (Min): 1.2 VDC
Features: Sealed - Fully Mounting Type: Through Hole
Termination Style: PC Pin
Description
Coil Type: Non Latching
Contact Rating (Current): 2A
Switching Voltage: 250VAC, 220VDC - Max
Relay Type: General Purpose
Coil Voltage: 12VDC
Turn Off Voltage (Min): 1.2 VDC
Contact Form: SPDT (1 Form C)
Turn On Voltage (Max): 8.4 VDC
Features: Sealed - Fully
Mounting Type: Through Hole
Termination Style: PC Pin
Packaging: Tube
Coil Current: 16.7mA