G6EK-134P-ST-US-DC24
Low Signal Relays - PCB DUAL COIL 24VDC
product image
G6EK-134P-ST-US-DC24 Picture
SeekIC No. : 002568675 Detail
G6EK-134P-ST-US-DC24: Low Signal Relays - PCB DUAL COIL 24VDC
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
G6EK-134P-ST-US-DC24
Mfg:
Omron Electronics
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Contact Form : 1 Form C (SPDT-BM) Coil Voltage : 24 VDC
Maximum Switching Current : 3 A Coil Current : 8.3 mA
Coil Type : Dual Latching Power Consumption : 200 mW
Termination Style : Solder Pin
Description
Contact Current Rating :
Isolation :
Insertion Loss :
Coil Type : Dual Latching
Power Consumption : 200 mW
Coil Voltage : 24 VDC
Maximum Switching Current : 3 A
Termination Style : Solder Pin
Contact Form : 1 Form C (SPDT-BM)
Coil Current : 8.3 mA
Parameters:
Technical/Catalog InformationG6EK-134P-ST-US-DC24
VendorOmron Electronics Inc-ECB Div
CategoryRelays
Termination StylePC Pin
CircuitSPDT (1 Form C)
Contact Rating @ Voltage2A @ 30VDC
Coil Voltage24VDC
Control Off Voltage (Min)-
Control On Voltage (Max)16.8 VDC
Coil Current8.3mA