G6HU-2-DC24
Low Signal Relays - PCB SNGL COIL DPDT 24VDC Latching
product image
G6HU-2-DC24 Picture
SeekIC No. : 002572024 Detail
G6HU-2-DC24: Low Signal Relays - PCB SNGL COIL DPDT 24VDC Latching
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
G6HU-2-DC24
Mfg:
Omron Electronics
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Contact Form : 2 Form C (DPDT-BM) Coil Voltage : 24 VDC
Maximum Switching Current : 1 A Coil Current : 6.25 mA
Coil Type : Single Latching Power Consumption : 150 mW
Termination Style : Solder Pin
Description
Contact Current Rating :
Isolation :
Insertion Loss :
Contact Form : 2 Form C (DPDT-BM)
Maximum Switching Current : 1 A
Coil Type : Single Latching
Coil Voltage : 24 VDC
Termination Style : Solder Pin
Power Consumption : 150 mW
Coil Current : 6.25 mA