G6HU-2-DC12
Low Signal Relays - PCB SNGL COIL DPDT 12VDC Latching
product image
G6HU-2-DC12 Picture
SeekIC No. : 002569046 Detail
G6HU-2-DC12: Low Signal Relays - PCB SNGL COIL DPDT 12VDC Latching
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
G6HU-2-DC12
Mfg:
Omron Electronics
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Contact Form : 2 Form C (DPDT-BM) Coil Voltage : 12 VDC
Maximum Switching Current : 1 A Coil Current : 8.3 mA
Coil Type : Single Latching Power Consumption : 100 mW
Termination Style : Solder Pin
Description
Contact Current Rating :
Isolation :
Insertion Loss :
Contact Form : 2 Form C (DPDT-BM)
Maximum Switching Current : 1 A
Coil Type : Single Latching
Power Consumption : 100 mW
Coil Voltage : 12 VDC
Termination Style : Solder Pin
Coil Current : 8.3 mA