G6KU-2F-RF-TR09DC24
RELAY RF DPDT 1A 24V
product image
G6KU-2F-RF-TR09DC24 Picture
SeekIC No. : 003831316 Detail
G6KU-2F-RF-TR09DC24: RELAY RF DPDT 1A 24V
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
G6KU-2F-RF-TR09DC24
Coil Current: 4.6mA Coil Voltage: 24VDC
Contact Form: DPDT (2 Form C) Contact Rating (Current): 1A
Switching Voltage: 125VAC, 60VDC - Max Package / Case : SOIC W
Turn On Voltage (Max): 18 VDC Turn Off Voltage (Min): -
Features: 1 GHz Mounting Type: Surface Mount
Termination Style: Gull Wing
Contact Rating (Current): 1A
Coil Voltage: 24VDC
Turn On Voltage (Max): 18 VDC
Coil Type: Latching, Single Coil
Turn Off Voltage (Min): -
Switching Voltage: 125VAC, 60VDC - Max
Coil Current: 4.6mA
Series: G6K-RF
Features: 1 GHz
Parameters:
Technical/Catalog InformationG6KU-2F-RF-TR09DC24
RoHS StatusRoHS Compliant
Other Names G6KU 2F RF TR09DC24