G6KU-2F-RF-TR09DC4.5
RELAY RF DPDT 1A 4.5V
product image
G6KU-2F-RF-TR09DC4.5 Picture
SeekIC No. : 003831318 Detail
G6KU-2F-RF-TR09DC4.5: RELAY RF DPDT 1A 4.5V
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
G6KU-2F-RF-TR09DC4.5
Coil Current: 23.2mA Coil Voltage: 4.5VDC
Contact Form: DPDT (2 Form C) Contact Rating (Current): 1A
Switching Voltage: 125VAC, 60VDC - Max Package / Case : SOIC W
Turn On Voltage (Max): 3.38 VDC Turn Off Voltage (Min): -
Features: 1 GHz Mounting Type: Surface Mount
Termination Style: Gull Wing
Coil Voltage: 4.5VDC
Turn On Voltage (Max): 3.38 VDC
Contact Rating (Current): 1A
Coil Type: Latching, Single Coil
Turn Off Voltage (Min): -
Switching Voltage: 125VAC, 60VDC - Max
Coil Current: 23.2mA
Series: G6K-RF
Features: 1 GHz
Parameters:
Technical/Catalog InformationG6KU-2F-RF-TR09DC4.5
RoHS StatusRoHS Compliant
Other Names G6KU 2F RF TR09DC4 5