G6L-1F-TRDC24
RELAY TELECOM SPST 1A 24V
product image
G6L-1F-TRDC24 Picture
SeekIC No. : 003831421 Detail
G6L-1F-TRDC24: RELAY TELECOM SPST 1A 24V
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
G6L-1F-TRDC24
Quick Details
Series: G6L Manufacturer: Omron Electronics Inc-EMC Div
Relay Type: Telecom Coil Type: Non Latching
Coil Current: 9.6mA Coil Voltage: 24VDC
Contact Form: SPST-NO (1 Form A) Contact Rating (Current): 1A
Switching Voltage: 125VAC, 60VDC - Max Package / Case : SOIC W
Turn On Voltage (Max): 18 VDC Turn Off Voltage (Min): 2.4 VDC
Features: Sealed - Fully Mounting Type: Surface Mount
Termination Style: Gull Wing
Contact Rating (Current): 1A
Features: Sealed - Fully
Coil Voltage: 24VDC
Turn On Voltage (Max): 18 VDC
Turn Off Voltage (Min): 2.4 VDC
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Switching Voltage: 125VAC, 60VDC - Max
Packaging: Tape & Reel (TR)
Manufacturer: Omron Electronics Inc-EMC Div
Series: G6L
Coil Current: 9.6mA
Parameters:
Technical/Catalog InformationG6L-1F-TRDC24
RoHS StatusRoHS Compliant
Other Names G6L 1F TRDC24