G6M-1A-DC12
General Purpose / Industrial Relays Power PCB Relay SPST-NO Sil 12VDC
product image
G6M-1A-DC12 Picture
SeekIC No. : 002547493 Detail
G6M-1A-DC12: General Purpose / Industrial Relays Power PCB Relay SPST-NO Sil 12VDC
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
G6M-1A-DC12
Mfg:
Omron Electronics
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Contact Form : 1 Form A (SPST-NO) Coil Voltage : 12 VDC
Coil Resistance : 1200 Ohms Coil Current : 10 mA
Mounting Style : PCB Contact Material : Silver Nickel
Description
Contact Current Rating :
Switching Voltage :
Coil Voltage : 12 VDC
Mounting Style : PCB
Contact Form : 1 Form A (SPST-NO)
Contact Material : Silver Nickel
Coil Current : 10 mA
Coil Resistance : 1200 Ohms