G6RL-1-ASI-DC24
RELAY GEN PURPOSE SPDT 8A 24V
product image
G6RL-1-ASI-DC24 Picture
SeekIC No. : 003828182 Detail
G6RL-1-ASI-DC24: RELAY GEN PURPOSE SPDT 8A 24V
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
G6RL-1-ASI-DC24
Coil Current: 9.2mA Coil Voltage: 24VDC
Contact Form: SPDT (1 Form C) Contact Rating (Current): 8A
Switching Voltage: 400VAC, 300VDC - Max Package / Case : TQFN-56
Turn On Voltage (Max): 16.8 VDC Turn Off Voltage (Min): 2.4 VDC
Features: Sealed - Flux Protection Mounting Type: Through Hole
Coil Type: Non Latching
Contact Form: SPDT (1 Form C)
Packaging: Bulk
Coil Voltage: 24VDC
Turn On Voltage (Max): 16.8 VDC
Turn Off Voltage (Min): 2.4 VDC
Contact Rating (Current): 8A
Features: Sealed - Flux Protection
Manufacturer: Omron Electronics Inc-EMC Div
Series: G6RL
Coil Current: 9.2mA
Switching Voltage: 400VAC, 300VDC - Max
Parameters:
Technical/Catalog InformationG6RL-1-ASI-DC24
Mounting TypeThrough Hole
CircuitSPDT (1 Form C)
Contact Rating @ Voltage8A @ 250VAC
Coil Voltage24VDC
Control Off Voltage (Min)2.4 VDC
Control On Voltage (Max)16.8 VDC
Coil Current9.2mA