G6RL-1A4-ASI-DC24
RELAY GEN PURPOSE SPST 8A 24V
product image
G6RL-1A4-ASI-DC24 Picture
SeekIC No. : 003828337 Detail
G6RL-1A4-ASI-DC24: RELAY GEN PURPOSE SPST 8A 24V
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
G6RL-1A4-ASI-DC24
Coil Current: 9.2mA Coil Voltage: 24VDC
Contact Form: SPST-NO (1 Form A) Contact Rating (Current): 8A
Switching Voltage: 400VAC, 300VDC - Max Package / Case : TQFN-56
Turn On Voltage (Max): 16.8 VDC Turn Off Voltage (Min): 2.4 VDC
Features: Sealed - Fully Mounting Type: Through Hole
Termination Style: PC Pin
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Features: Sealed - Fully
Packaging: Bulk
Coil Voltage: 24VDC
Turn On Voltage (Max): 16.8 VDC
Turn Off Voltage (Min): 2.4 VDC
Contact Rating (Current): 8A
Manufacturer: Omron Electronics Inc-EMC Div
Series: G6RL
Coil Current: 9.2mA
Switching Voltage: 400VAC, 300VDC - Max