G6Z-1F-AR-TRDC12
RELAY RF SPDT 10MA 12V
product image
G6Z-1F-AR-TRDC12 Picture
SeekIC No. : 003831525 Detail
G6Z-1F-AR-TRDC12: RELAY RF SPDT 10MA 12V
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
G6Z-1F-AR-TRDC12
Quick Details
Series: G6Z Manufacturer: Omron Electronics Inc-EMC Div
Relay Type: RF Coil Type: Non Latching
Coil Current: 16.7mA Coil Voltage: 12VDC
Contact Form: SPDT (1 Form C) Contact Rating (Current): 10mA
Switching Voltage: 30VAC, 30VDC - Max Package / Case : SOIC W
Turn On Voltage (Max): 9 VDC Turn Off Voltage (Min): 1.2 VDC
Features: Sealed - Fully Mounting Type: Surface Mount
Termination Style: Gull Wing
Description
Coil Type: Non Latching
Mounting Type: Surface Mount
Termination Style: Gull Wing
Coil Voltage: 12VDC
Turn On Voltage (Max): 9 VDC
Turn Off Voltage (Min): 1.2 VDC
Contact Form: SPDT (1 Form C)
Features: Sealed - Fully
Coil Current: 16.7mA
Relay Type: RF
Packaging: Tape & Reel (TR)
Manufacturer: Omron Electronics Inc-EMC Div
Contact Rating (Current): 10mA
Switching Voltage: 30VAC, 30VDC - Max
Series: G6Z
Parameters:
Technical/Catalog InformationG6Z-1F-AR-TRDC12
VendorOmron Electronics Inc-ECB Div
CategoryRelays
Lead Free StatusLead Free
RoHS StatusRoHS Compliant
Other Names G6Z 1F AR TRDC12