G6Z-1FEA-DC24
RELAY SPDT 24VDC 50 OHM HI SMD
product image
G6Z-1FEA-DC24 Picture
SeekIC No. : 004346711 Detail
G6Z-1FEA-DC24: RELAY SPDT 24VDC 50 OHM HI SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
G6Z-1FEA-DC24
Mfg:
Omron Electronics Inc-ECB Div
  • Qty
  • 1~25
Parameters:
Technical/Catalog InformationG6Z-1FEA-DC24
VendorOmron Electronics Inc-ECB Div
CategoryRelays
Relay TypeRF
Mounting TypeSurface Mount
Termination StyleGull Wing
CircuitSPDT (1 Form C)
Contact Rating @ Voltage0.01A @ 30VAC/DC
Coil Voltage24VDC
Control Off Voltage (Min)2.4 VDC
Control On Voltage (Max)18 VDC
Coil Current8.3mA