G6Z-1F-A-DC24
High Frequency / RF Relays NL 24VDC 50 Ohm Y terminal 2.6GHz
product image
G6Z-1F-A-DC24 Picture
SeekIC No. : 002572698 Detail
G6Z-1F-A-DC24: High Frequency / RF Relays NL 24VDC 50 Ohm Y terminal 2.6GHz
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
G6Z-1F-A-DC24
Mfg:
Omron Electronics
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Contact Form : 1 Form C (SPDT-BM) Coil Voltage : 24 VDC
Coil Type : Non-Latching Frequency : 2.6 GHz
Power Consumption : 200 mW Termination Style : Solder Terminal
Isolation : 60 dB to 65 dB at 900 MHz / 30 dB to 45 dB at 2.6 GHz Insertion Loss : 0.1 dB to 0.2 dB at 900 MHz / 0.3 dB to 0.5 dB at 2.6 GHz
Description
Contact Current Rating :
Coil Type : Non-Latching
Contact Form : 1 Form C (SPDT-BM)
Frequency : 2.6 GHz
Power Consumption : 200 mW
Termination Style : Solder Terminal
Isolation : 60 dB to 65 dB at 900 MHz / 30 dB to 45 dB at 2.6 GHz
Insertion Loss : 0.1 dB to 0.2 dB at 900 MHz / 0.3 dB to 0.5 dB at 2.6 GHz
Coil Voltage : 24 VDC