G7J-3A1B-PZ-DC24: RELAY PWR 3PST 25A 24VDC PCB
SeekIC Buyer Protection PLUS - newly updated for 2013!
268 Transactions
All payment methods are secure and covered by SeekIC Buyer Protection PLUS.
| Technical/Catalog Information | G7J-3A1B-PZ-DC24 |
| Vendor | Omron Electronic Components |
| Category | Relays, I/O Modules |
| Relay Type | Non Latching- Standard |
| Mounting Type | Through Hole |
| Termination Style | PC Pin |
| Circuit | 3PST-NO |
| Circuit | SPST-NO |
| Control Voltage | 24.000 VDC [Typ] |
| Coil Current | 83.00 mA [Nom] |
| Coil Resistance | 288.00 Ohms [Typ] |
| Control Off Voltage | 2.400 VDC [Min] |
| Control On Voltage | 18.00 VDC [Max] |