G7L-1A-BUB-CB-DC24
RELAY PWR SPST 30A 24VDC
product image
G7L-1A-BUB-CB-DC24 Picture
SeekIC No. : 004346868 Detail
G7L-1A-BUB-CB-DC24: RELAY PWR SPST 30A 24VDC
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
G7L-1A-BUB-CB-DC24
Mfg:
Omron Electronic Components
  • Qty
  • 1~1
Parameters:
Technical/Catalog InformationG7L-1A-BUB-CB-DC24
VendorOmron Electronic Components
CategoryRelays, I/O Modules
Relay TypeNon Latching- Standard
Mounting TypeBracket
Termination StyleScrew Terminal
CircuitSPST-NO
Contact Rating @ Voltage30A @ 250VAC
Control Voltage24.000 VDC [Typ]
Coil Current79.00 mA [Nom]
Coil Resistance303.00 Ohms [Typ]
Control Off Voltage3.600 VAC [Min]
Control On Voltage18.00 VDC [Max]
Lead Free StatusLead Free
RoHS StatusRoHS Compliant
Other Names G7L 1A BUB CB DC24
G7L1ABUBCBDC24
G7L 1A BUB CBDC24 ND