G7L-1A-TUB-J-CB-DC48
General Purpose / Industrial Relays RELAY
product image
G7L-1A-TUB-J-CB-DC48 Picture
SeekIC No. : 002551715 Detail
G7L-1A-TUB-J-CB-DC48: General Purpose / Industrial Relays RELAY
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
G7L-1A-TUB-J-CB-DC48
Quick Details
Contact Form : 1 Form A (SPST-NO) Coil Voltage : 48 VDC
Contact Form : 1 Form A (SPST-NO)
Coil Voltage : 48 VDC
Parameters:
Technical/Catalog InformationG7L-1A-TUB-J-CB-DC48
Mounting TypeChassis Mount
Termination StyleQuick Connect - .250" (6.3mm)
CircuitSPST-NO (1 Form A)
Contact Rating @ Voltage30A @ 220VAC
Coil Voltage48VDC
Control Off Voltage (Min)7.2 VDC
Control On Voltage (Max)36 VDC
Coil Current40mA
RoHS StatusRoHS Compliant
Other Names G7L 1A TUB J CB DC48
G7L1ATUBJCBDC48
G7L 1A TUBJCBDC48 ND