G7L-2A-TUB-CB-AC100/120
General Purpose / Industrial Relays DPST-NO 100/120 VAC QC Upper mnt bracket
product image
G7L-2A-TUB-CB-AC100/120 Picture
SeekIC No. : 002549182 Detail
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
G7L-2A-TUB-CB-AC100/120
Mfg:
Omron Industrial
Quick Details
Contact Form : 2 Form A (DPST-NO) Contact Current Rating : 25 A
Coil Voltage : 100 VAC / 120 VAC Coil Resistance : 5.26 K Ohms
Mounting Style : Panel Contact Material : Silver
Description
Coil Current :
Switching Voltage :
Contact Current Rating : 25 A
Mounting Style : Panel
Contact Material : Silver
Contact Form : 2 Form A (DPST-NO)
Coil Voltage : 100 VAC / 120 VAC
Coil Resistance : 5.26 K Ohms
Parameters:
Technical/Catalog InformationG7L-2A-TUB-CB-AC100/120
Mounting TypeChassis Mount
Termination StyleQuick Connect - .250" (6.3mm)
CircuitDPST (2 Form A)
Contact Rating @ Voltage25A @ 220VAC
Coil Voltage120VAC
Control Off Voltage (Min)18 VAC
Control On Voltage (Max)75 VAC
Coil Current20.4mA
RoHS StatusRoHS Compliant
Other Names G7L 2A TUB CB AC100 120