G7L-2A-TUB-CB-AC24
General Purpose / Industrial Relays 25A PWR Relay DPST 24VAC
product image
G7L-2A-TUB-CB-AC24 Picture
SeekIC No. : 002548377 Detail
G7L-2A-TUB-CB-AC24: General Purpose / Industrial Relays 25A PWR Relay DPST 24VAC
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
G7L-2A-TUB-CB-AC24
Mfg:
Omron Industrial
Quick Details
Contact Form : 2 Form A (DPST-NO) Coil Voltage : 24 VAC
Mounting Style : Panel Contact Material : Silver
Description
Coil Resistance :
Coil Current :
Switching Voltage :
Contact Current Rating :
Coil Voltage : 24 VAC
Mounting Style : Panel
Contact Material : Silver
Contact Form : 2 Form A (DPST-NO)
Parameters:
Technical/Catalog InformationG7L-2A-TUB-CB-AC24
Mounting TypeChassis Mount
Termination StyleQuick Connect - .250" (6.3mm)
CircuitDPST (2 Form A)
Contact Rating @ Voltage25A @ 220VAC
Coil Voltage24VAC
Control Off Voltage (Min)3.6 VAC
Control On Voltage (Max)18 VAC
Coil Current71mA
RoHS StatusRoHS Compliant
Other Names G7L 2A TUB CB AC24
G7L2ATUBCBAC24
G7L 2A TUB CBAC24 ND