G7L-2A-TUB-CB-DC12
General Purpose / Industrial Relays RELAY
product image
G7L-2A-TUB-CB-DC12 Picture
SeekIC No. : 002550772 Detail
G7L-2A-TUB-CB-DC12: General Purpose / Industrial Relays RELAY
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
G7L-2A-TUB-CB-DC12
Mfg:
Omron Industrial
Quick Details
Contact Form : 2 Form A (DPST-NO) Coil Voltage : 12 VDC
Mounting Style : Panel Contact Material : Silver
Description
Coil Resistance :
Coil Current :
Switching Voltage :
Contact Current Rating :
Coil Voltage : 12 VDC
Mounting Style : Panel
Contact Material : Silver
Contact Form : 2 Form A (DPST-NO)
Parameters:
Technical/Catalog InformationG7L-2A-TUB-CB-DC12
Mounting TypeChassis Mount
Termination StyleQuick Connect - .250" (6.3mm)
CircuitDPST (2 Form A)
Contact Rating @ Voltage25A @ 220VAC
Coil Voltage12VDC
Control Off Voltage (Min)1.8 VDC
Control On Voltage (Max)9 VDC
Coil Current158mA
RoHS StatusRoHS Compliant
Other Names G7L 2A TUB CB DC12
G7L2ATUBCBDC12
G7L 2A TUB CBDC12 ND