G7L-2A-TUB-CB-DC48
General Purpose / Industrial Relays RELAY
product image
G7L-2A-TUB-CB-DC48 Picture
SeekIC No. : 002554208 Detail
G7L-2A-TUB-CB-DC48: General Purpose / Industrial Relays RELAY
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
G7L-2A-TUB-CB-DC48
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Contact Form : 2 Form A (DPST-NO) Coil Voltage : 48 VDC
Mounting Style : Panel Contact Material : Silver
Description
Coil Resistance :
Coil Current :
Switching Voltage :
Contact Current Rating :
Mounting Style : Panel
Contact Material : Silver
Contact Form : 2 Form A (DPST-NO)
Coil Voltage : 48 VDC
Parameters:
Technical/Catalog InformationG7L-2A-TUB-CB-DC48
Mounting TypeChassis Mount
Termination StyleQuick Connect - .250" (6.3mm)
CircuitDPST (2 Form A)
Contact Rating @ Voltage25A @ 220VAC
Coil Voltage48VDC
Control Off Voltage (Min)7.2 VDC
Control On Voltage (Max)36 VDC
Coil Current40mA
RoHS StatusRoHS Compliant
Other Names G7L 2A TUB CB DC48
G7L2ATUBCBDC48
G7L 2A TUB CBDC48 ND