G7L-2A-TUB-J-CB-DC100
General Purpose / Industrial Relays RELAY
product image
G7L-2A-TUB-J-CB-DC100 Picture
SeekIC No. : 002553067 Detail
G7L-2A-TUB-J-CB-DC100: General Purpose / Industrial Relays RELAY
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
G7L-2A-TUB-J-CB-DC100
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Contact Form : 2 Form A (DPST-NO) Coil Voltage : 100 VDC
Mounting Style : Panel Contact Material : Silver
Description
Coil Resistance :
Coil Current :
Switching Voltage :
Contact Current Rating :
Mounting Style : Panel
Contact Material : Silver
Contact Form : 2 Form A (DPST-NO)
Coil Voltage : 100 VDC
Parameters:
Technical/Catalog InformationG7L-2A-TUB-J-CB-DC100
Mounting TypeChassis Mount
Termination StyleQuick Connect - .250" (6.3mm)
CircuitDPST (2 Form A)
Contact Rating @ Voltage25A @ 220VAC
Coil Voltage100VDC
Control Off Voltage (Min)15 VDC
Control On Voltage (Max)75 VDC
Coil Current19mA
RoHS StatusRoHS Compliant
Other Names G7L 2A TUB J CB DC100