G7L-2A-TUB-J-CB-DC12
General Purpose / Industrial Relays RELAY
product image
G7L-2A-TUB-J-CB-DC12 Picture
SeekIC No. : 002551038 Detail
G7L-2A-TUB-J-CB-DC12: General Purpose / Industrial Relays RELAY
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
G7L-2A-TUB-J-CB-DC12
  • 0~1
  • 1~5
  • 5~10
Quick Details
Contact Form : 2 Form A (DPST-NO) Contact Current Rating : 25 A
Coil Voltage : 12 VDC Coil Current : 417 mA
Switching Voltage : 400 VDC Mounting Style : Chassis
Description
Coil Resistance :
Contact Material :
Coil Voltage : 12 VDC
Contact Current Rating : 25 A
Mounting Style : Chassis
Contact Form : 2 Form A (DPST-NO)
Coil Current : 417 mA
Switching Voltage : 400 VDC
Parameters:
Technical/Catalog InformationG7L-2A-TUB-J-CB-DC12
Mounting TypeChassis Mount
Termination StyleQuick Connect - .250" (6.3mm)
CircuitDPST (2 Form A)
Contact Rating @ Voltage25A @ 220VAC
Coil Voltage12VDC
Control Off Voltage (Min)1.8 VDC
Control On Voltage (Max)9 VDC
Coil Current158mA
RoHS StatusRoHS Compliant
Other Names G7L 2A TUB J CB DC12