G7L-1A-B-CB-AC100/120BYOMI
RELAY GEN PURPOSE SPST 30A 120V
product image
G7L-1A-B-CB-AC100/120BYOMI Picture
SeekIC No. : 003829259 Detail
G7L-1A-B-CB-AC100/120BYOMI: RELAY GEN PURPOSE SPST 30A 120V
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
G7L-1A-B-CB-AC100/120BYOMI
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Series: G7L Manufacturer: Omron Electronics Inc-IA Div
Relay Type: General Purpose Coil Type: Non Latching
Coil Current: 20.4mA Coil Voltage: 120VAC
Contact Form: SPST-NO (1 Form A) Contact Rating (Current): 30A
Switching Voltage: 250VAC - Max Package / Case : TQFN-56
Turn On Voltage (Max): 75 VAC Turn Off Voltage (Min): 18 VAC
Features: Insulation - Class B Mounting Type: Chassis Mount
Termination Style: Screw Terminal
Description
Relay Type: General Purpose
Coil Type: Non Latching
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Packaging: Bulk
Contact Rating (Current): 30A
Mounting Type: Chassis Mount
Switching Voltage: 250VAC - Max
Coil Voltage: 120VAC
Features: Insulation - Class B
Manufacturer: Omron Electronics Inc-IA Div
Series: G7L
Coil Current: 20.4mA
Turn On Voltage (Max): 75 VAC
Turn Off Voltage (Min): 18 VAC