G8P-1A-DC110
RELAY PCB PWR SPST 30A 110VDC
product image
G8P-1A-DC110 Picture
SeekIC No. : 004346945 Detail
G8P-1A-DC110: RELAY PCB PWR SPST 30A 110VDC
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
G8P-1A-DC110
Parameters:
Technical/Catalog InformationG8P-1A-DC110
CircuitSPST-NO (1 Form A)
Contact Rating @ Voltage30A @ 250VAC
Coil Voltage110VDC
Control Off Voltage (Min)11 VDC
Control On Voltage (Max)82.5 VDC
Coil Current9mA
Coil TypeNon Latching, Standard
SeriesG8P
Lead Free StatusLead Free
RoHS StatusRoHS Compliant
Other Names G8P 1A DC110