G8P-1A4-CF-DC110
RELAY PCB PWR SPST 30A 110VDC
product image
G8P-1A4-CF-DC110 Picture
SeekIC No. : 004346934 Detail
G8P-1A4-CF-DC110: RELAY PCB PWR SPST 30A 110VDC
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
G8P-1A4-CF-DC110
Mfg:
Omron Electronics Inc-ECB Div
  • Qty
  • 1~50
Parameters:
Technical/Catalog InformationG8P-1A4-CF-DC110
VendorOmron Electronics Inc-ECB Div
CategoryRelays
Relay TypeGeneral Purpose
Mounting TypeThrough Hole
Termination StylePC Pin
CircuitSPST-NO (1 Form A)
Contact Rating @ Voltage30A @ 250VAC
Coil Voltage110VDC
Control Off Voltage (Min)11 VDC
Control On Voltage (Max)82.5 VDC
Coil Current9mA