G8P-1A4-CF-DC48
RELAY PCB PWR SPST 30A 48VDC
product image
G8P-1A4-CF-DC48 Picture
SeekIC No. : 004346937 Detail
G8P-1A4-CF-DC48: RELAY PCB PWR SPST 30A 48VDC
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
G8P-1A4-CF-DC48
Parameters:
Technical/Catalog InformationG8P-1A4-CF-DC48
CircuitSPST-NO (1 Form A)
Contact Rating @ Voltage30A @ 250VAC
Coil Voltage48VDC
Control Off Voltage (Min)4.8 VDC
Control On Voltage (Max)36 VDC
Coil Current19mA