G8P-1A4-CF-X-DC24
RELAY PCB PWR SPST 30A 24VDC
product image
G8P-1A4-CF-X-DC24 Picture
SeekIC No. : 004346939 Detail
G8P-1A4-CF-X-DC24: RELAY PCB PWR SPST 30A 24VDC
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
G8P-1A4-CF-X-DC24
Parameters:
Technical/Catalog InformationG8P-1A4-CF-X-DC24
CircuitSPST-NO (1 Form A)
Contact Rating @ Voltage30A @ 250VAC
Coil Voltage24VDC
Control Off Voltage (Min)2.4 VDC
Control On Voltage (Max)18 VDC
Coil Current36mA