G8P-1A4-DC110
RELAY PCB PWR SPST 30A 110VDC
product image
G8P-1A4-DC110 Picture
SeekIC No. : 004346940 Detail
G8P-1A4-DC110: RELAY PCB PWR SPST 30A 110VDC
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
G8P-1A4-DC110
Parameters:
Technical/Catalog InformationG8P-1A4-DC110
CircuitSPST-NO (1 Form A)
Contact Rating @ Voltage30A @ 250VAC
Coil Voltage110VDC
Control Off Voltage (Min)11 VDC
Control On Voltage (Max)82.5 VDC
Coil Current9mA