G8P-1C-CF-DC24
RELAY PCB PWR SPDT 20A 24VDC
product image
G8P-1C-CF-DC24 Picture
SeekIC No. : 004346962 Detail
G8P-1C-CF-DC24: RELAY PCB PWR SPDT 20A 24VDC
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
G8P-1C-CF-DC24
Mfg:
Omron Electronics Inc-ECB Div
  • Qty
  • 1~50
Parameters:
Technical/Catalog InformationG8P-1C-CF-DC24
CircuitSPDT (1 Form C)
Contact Rating @ Voltage20A @ 250VAC
Coil Voltage24VDC
Control Off Voltage (Min)2.4 VDC
Control On Voltage (Max)18 VDC
Coil Current36mA