G8P1A4TPDC18BYOMZ
RELAY GEN PURPOSE SPST 30A 18V
product image
G8P1A4TPDC18BYOMZ Picture
SeekIC No. : 003828650 Detail
G8P1A4TPDC18BYOMZ: RELAY GEN PURPOSE SPST 30A 18V
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
G8P1A4TPDC18BYOMZ
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Series: G8P Manufacturer: Omron Electronics Inc-EMC Div
Relay Type: General Purpose Coil Type: Non Latching
Coil Current: 50mA Coil Voltage: 18VDC
Contact Form: SPST-NO (1 Form A) Contact Rating (Current): 30A
Switching Voltage: 250VAC, 28VDC - Max Package / Case : TQFN-56
Turn On Voltage (Max): 13.5 VDC Turn Off Voltage (Min): 1.8 VDC
Features: Insulation - Class F, Sealed - Fully Mounting Type: Through Hole
Termination Style: PC Pin, 0.250" Quick Connect
Description
Relay Type: General Purpose
Coil Type: Non Latching
Mounting Type: Through Hole
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Features: Insulation - Class F, Sealed - Fully
Packaging: Bulk
Contact Rating (Current): 30A
Coil Voltage: 18VDC
Turn On Voltage (Max): 13.5 VDC
Turn Off Voltage (Min): 1.8 VDC
Coil Current: 50mA
Manufacturer: Omron Electronics Inc-EMC Div
Series: G8P
Switching Voltage: 250VAC, 28VDC - Max