GA352QR7GF471KW01L
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 2211 470pF 250Vac X7R 10%
product image
GA352QR7GF471KW01L Picture
SeekIC No. : 00817624 Detail
GA352QR7GF471KW01L: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 2211 470pF 250Vac X7R 10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GA352QR7GF471KW01L
Mfg:
Murata
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Capacitance : 470 pF Tolerance : 10 %
Voltage Rating : 250 VoltsAC Temperature Coefficient / Code : X7R
Case Code - in : 2211 Case Code - mm : 5728
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Product : General Type MLCCs
Packaging : Reel
Description
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Packaging : Reel
Tolerance : 10 %
Temperature Coefficient / Code : X7R
Product : General Type MLCCs
Capacitance : 470 pF
Voltage Rating : 250 VoltsAC
Case Code - in : 2211
Case Code - mm : 5728
Parameters:
Technical/Catalog InformationGA352QR7GF471KW01L
VendorMurata Electronics North America (VA)
CategoryCapacitors
Capacitance470pF
Voltage - Rated 250V
Tolerance±10%
Package / Case2211 (5728 metric)
Temperature CoefficientX7R
PackagingDigi-Reel?
FeaturesSafety Series X1Y2
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C