GBC36SBSN-M89
CONN HEADER 36POS .100 R/A SMD
product image
GBC36SBSN-M89 Picture
SeekIC No. : 004349275 Detail
GBC36SBSN-M89: CONN HEADER 36POS .100 R/A SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GBC36SBSN-M89
Mfg:
Sullins Connector Solutions
  • Qty
  • 1~10
Parameters:
Technical/Catalog InformationGBC36SBSN-M89
VendorSullins Connector Solutions
CategoryConnectors, Interconnects
ColorBlack
Connector TypeHeader, Unshrouded, Breakaway
Contact FinishGold
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
Features-
Mounting TypeSurface Mount, Right Angle
Number of Contacts LoadedAll
Number of Rows1
Pitch0.100" (2.54mm)
Row Spacing-
PackagingBulk
Fastening Type-
TerminationSolder
Contact Finish Thickness10in (0.25m)