GBC50DREN-S93
CONN EDGECARD 100POS .100 EYELET
product image
GBC50DREN-S93 Picture
SeekIC No. : 003031598 Detail
GBC50DREN-S93: CONN EDGECARD 100POS .100 EYELET
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GBC50DREN-S93
Card Type: Non Specified - Dual Edge Gender: Female
Number of Positions/Bay/Row: 50 Gate-Emitter Leakage Current : 0.4 uA
Number of Positions: 100 Card Thickness: 0.093" (2.36mm)
Number of Rows: 2 Pitch: 0.100" (2.54mm)
Features: - Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Termination: Solder Eyelet(s) Contact Material: Phosphor Bronze
Number of Rows: 2
Pitch: 0.100" (2.54mm)
Color: Black
Flange Feature: -
Number of Positions: 100
Card Thickness: 0.093" (2.36mm)
Termination: Solder Eyelet(s)
Contact Type: Full Bellows
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Number of Positions/Bay/Row: 50
Parameters:
Technical/Catalog InformationGBC50DREN-S93
VendorSullins Connector Solutions
CategoryConnectors
Card Thickness0.093" (2.36mm)
Card TypeDual Edge
Contact FinishGold
Mounting TypeFree Hanging (In-Line), Solder Eyelet
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
ColorBlack