GBJ35005-BP
IC RECT BRIDGE GPP 35A 50V GBJ
product image
GBJ35005-BP Picture
SeekIC No. : 003424414 Detail
GBJ35005-BP: IC RECT BRIDGE GPP 35A 50V GBJ
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GBJ35005-BP
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Series: - Manufacturer: Micro Commercial Co
Voltage - Peak Reverse (Max): 50V Current - DC Forward (If): 35A
Diode Type: Single Phase Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Continuous Collector Current : 30 mA Reverse Recovery Time (trr): -
Mounting Type: Through Hole Package / Case: Through Hole
Packaging: Tube
Description
Series: -
Diode Type: Single Phase
Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): -
Voltage - Peak Reverse (Max): 50V
Mounting Type: Through Hole
Packaging: Tube
Current - DC Forward (If): 35A