GCC06DRYN-S93
CONN EDGECARD 12POS DIP .100 SLD
product image
GCC06DRYN-S93 Picture
SeekIC No. : 003124292 Detail
GCC06DRYN-S93: CONN EDGECARD 12POS DIP .100 SLD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GCC06DRYN-S93
  • Qty
  • 0~10
Quick Details
Series: - Manufacturer: Sullins Connector Solutions
Card Type: Non Specified - Dual Edge Gender: Female
Number of Positions/Bay/Row: 6 Number of Positions: 12
Gate-Emitter Leakage Current : 0.4 uA Card Thickness: 0.093" (2.36mm)
Number of Rows: 2 Pitch: 0.100" (2.54mm)
Features: - Mounting Type: Through Hole
Termination: Solder Contact Material: Phosphor Bronze
Contact Finish: Gold Contact Finish Thickness: 30µin (0.76µm)
Contact Type: Full Bellows Color: Black
Packaging: Tray
Description
Gender: Female
Number of Rows: 2
Pitch: 0.100" (2.54mm)
Features: -
Mounting Type: Through Hole
Termination: Solder
Contact Material: Phosphor Bronze
Contact Finish: Gold
Contact Finish Thickness: 30µin (0.76µm)
Color: Black
Flange Feature: -
Card Type: Non Specified - Dual Edge
Number of Positions: 12
Packaging: Tray
Series: -
Number of Positions/Bay/Row: 6
Card Thickness: 0.093" (2.36mm)
Manufacturer: Sullins Connector Solutions
Contact Type: Full Bellows
Parameters:
Technical/Catalog InformationGCC06DRYN-S93
VendorSullins Connector Solutions
CategoryConnectors
Card Thickness0.093" (2.36mm)
Card TypeDual Edge
Contact FinishGold
Mounting TypeThrough Hole
Features-
Number of Positions 12
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
ColorBlack