GCC26DRYS-S93
CONN EDGECARD 52POS DIP .100 SLD
product image
GCC26DRYS-S93 Picture
SeekIC No. : 003025200 Detail
GCC26DRYS-S93: CONN EDGECARD 52POS DIP .100 SLD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GCC26DRYS-S93
Card Type: Non Specified - Dual Edge Gender: Female
Number of Positions/Bay/Row: 26 Number of Positions: 52
Power Dissipation : 400 W Card Thickness: 0.093" (2.36mm)
Number of Rows: 2 Pitch: 0.100" (2.54mm)
Number of Rows: 2
Pitch: 0.100" (2.54mm)
Series: -
Card Thickness: 0.093" (2.36mm)
Contact Type: Full Bellows
Flange Feature: Side Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Number of Positions/Bay/Row: 26
Parameters:
Technical/Catalog InformationGCC26DRYS-S93
VendorSullins Connector Solutions
CategoryConnectors
Card Thickness0.093" (2.36mm)
Mounting TypeThrough Hole
FeaturesFlange
Number of Positions 52
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
ColorBlack