GCM1885C1H332JA16D
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 0603 0.0033uF 50volt C0G 5%
product image
GCM1885C1H332JA16D Picture
SeekIC No. : 00810315 Detail
GCM1885C1H332JA16D: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 0603 0.0033uF 50volt C0G 5%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GCM1885C1H332JA16D
Quick Details
Capacitance : 3300 pF Tolerance : 5 %
Voltage Rating : 50 Volts Temperature Coefficient / Code : C0G (NP0)
Case Code - in : 0603 Case Code - mm : 1608
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Packaging : Reel
Description
Product :
Tolerance : 5 %
Voltage Rating : 50 Volts
Case Code - mm : 1608
Capacitance : 3300 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationGCM1885C1H332JA16D
VendorMurata Electronics North America (VA)
CategoryCapacitors
Capacitance3300pF
Voltage - Rated 50V
Tolerance±5%
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C