GCM1885C2A3R3CZ13D
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 0603 3.3pF 100volts C0G +/-0.25pF
product image
GCM1885C2A3R3CZ13D Picture
SeekIC No. : 00807417 Detail
GCM1885C2A3R3CZ13D: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 0603 3.3pF 100volts C0G +/-0.25pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GCM1885C2A3R3CZ13D
Quick Details
Capacitance : 3.3 pF Tolerance : 0.25 pF
Case Code - mm : 1608
Tolerance : 0.25 pF
Capacitance : 3.3 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationGCM1885C2A3R3CZ13D
VendorMurata Electronics North America (VA)
CategoryCapacitors
Capacitance3.3pF
Voltage - Rated 100V
Tolerance±0.25pF
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C