GCM1885C2A6R8DZ13D
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 0603 6.8pF 100volts C0G +/-0.5pF
product image
GCM1885C2A6R8DZ13D Picture
SeekIC No. : 00806332 Detail
GCM1885C2A6R8DZ13D: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 0603 6.8pF 100volts C0G +/-0.5pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GCM1885C2A6R8DZ13D
Quick Details
Capacitance : 6.8 pF Tolerance : 0.5 pF
Case Code - mm : 1608
Capacitance : 6.8 pF
Tolerance : 0.5 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationGCM1885C2A6R8DZ13D
VendorMurata Electronics North America (VA)
CategoryCapacitors
Capacitance6.8pF
Voltage - Rated 100V
Tolerance±0.5pF
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C