GDA2510-12BB
FAN TUBEAXIAL 25X10MM 12V DC
product image
GDA2510-12BB Picture
SeekIC No. : 003443659 Detail
GDA2510-12BB: FAN TUBEAXIAL 25X10MM 12V DC
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GDA2510-12BB
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: Gryphon Manufacturer: Comair Rotron
Fan Type: Tubeaxial Size / Dimension: Square - 25mm L x 25mm H x 10mm W
Voltage - Rated: 12VDC Power (Watts): 1.20W
Features: Speed Sensor (Tach) RPM: 13000 RPM
Noise: 27.4 dB(A) Package / Case : SOT-393
Static Pressure: 0.170 in H2O (42.3 Pa) Air Flow: 2.7 CFM (0.076m³/min)
Termination: 3 Wire Leads Bearing Type: Ball
Description
Fan Type: Tubeaxial
Voltage - Rated: 12VDC
Operating Temperature: -
Bearing Type: Ball
Power (Watts): 1.20W
Static Pressure: 0.170 in H2O (42.3 Pa)
Features: Speed Sensor (Tach)
Termination: 3 Wire Leads
Size / Dimension: Square - 25mm L x 25mm H x 10mm W
RPM: 13000 RPM
Manufacturer: Comair Rotron
Air Flow: 2.7 CFM (0.076m³/min)
Series: Gryphon
Noise: 27.4 dB(A)
Parameters:
Technical/Catalog InformationGDA2510-12BB
VendorComair-Rotron
CategoryFans, Thermal Management
Voltage - Rated 12VDC
Power (Watts)1.2W
Bearing TypeBall