GEC15DABN-M30
CONN HEADER 30POS .100 DUAL SMD
product image
GEC15DABN-M30 Picture
SeekIC No. : 004352975 Detail
GEC15DABN-M30: CONN HEADER 30POS .100 DUAL SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GEC15DABN-M30
Mfg:
Sullins Connector Solutions (VA)
  • Qty
  • 1~10
Parameters:
Technical/Catalog InformationGEC15DABN-M30
VendorSullins Connector Solutions (VA)
CategoryConnectors
ColorBlack
Connector TypeHeader, Unshrouded, Breakaway
Contact FinishTin
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
Features-
Mounting TypeSurface Mount
Number of Contacts LoadedAll
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
Row Spacing0.100" (2.54mm)
PackagingBulk
Fastening Type-
TerminationSolder
Contact Finish Thickness10in (0.25m)