GEC31DRAN-S734
CONN EDGECARD 62POS .100 R/A SLD
product image
GEC31DRAN-S734 Picture
SeekIC No. : 003080547 Detail
GEC31DRAN-S734: CONN EDGECARD 62POS .100 R/A SLD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GEC31DRAN-S734
  • Qty
  • 0~10
Quick Details
Series: - Manufacturer: Sullins Connector Solutions
Card Type: Non Specified - Dual Edge Gender: Female
Number of Positions/Bay/Row: 31 Gate-Emitter Leakage Current : 0.4 uA
Number of Positions: 62 Card Thickness: 0.031" (0.79mm)
Number of Rows: 2 Pitch: 0.100" (2.54mm)
Features: - Mounting Type: Through Hole, Right Angle
Termination: Solder Contact Material: Phosphor Bronze
Contact Finish: Tin Contact Finish Thickness: 100µin (2.54µm)
Contact Type: Full Bellows Color: Black
Packaging: Tray
Description
Gender: Female
Number of Rows: 2
Pitch: 0.100" (2.54mm)
Features: -
Termination: Solder
Contact Material: Phosphor Bronze
Color: Black
Flange Feature: -
Card Type: Non Specified - Dual Edge
Number of Positions: 62
Packaging: Tray
Series: -
Mounting Type: Through Hole, Right Angle
Manufacturer: Sullins Connector Solutions
Contact Type: Full Bellows
Contact Finish Thickness: 100µin (2.54µm)
Contact Finish: Tin
Number of Positions/Bay/Row: 31
Card Thickness: 0.031" (0.79mm)
Parameters:
Technical/Catalog InformationGEC31DRAN-S734
VendorSullins Connector Solutions
CategoryConnectors
Card Thickness0.031" (0.79mm)
Card TypeDual Edge
Contact FinishTin
Features-
Number of Positions 62
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
ColorBlack