GEC36DRYI-S93
CONN EDGECARD 72POS DIP .100 SLD
product image
GEC36DRYI-S93 Picture
SeekIC No. : 003048323 Detail
GEC36DRYI-S93: CONN EDGECARD 72POS DIP .100 SLD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GEC36DRYI-S93
Configuration : IGBT-Inverter Card Type: Non Specified - Dual Edge
Gender: Female Number of Positions/Bay/Row: 36
Number of Positions: 72 Card Thickness: 0.093" (2.36mm)
Number of Rows: 2 Pitch: 0.100" (2.54mm)
Number of Rows: 2
Pitch: 0.100" (2.54mm)
Series: -
Card Thickness: 0.093" (2.36mm)
Contact Finish: Tin
Flange Feature: Top Mount Opening, Threaded Insert, 4-40
Parameters:
Technical/Catalog InformationGEC36DRYI-S93
VendorSullins Connector Solutions
CategoryConnectors
Card Thickness0.093" (2.36mm)
Mounting TypeThrough Hole
FeaturesFlange
Number of Positions 72
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
ColorBlack