GF55D4642FTR
Thick Film Resistors - Through Hole 1/4 WATT 46.4K OHM 1%
product image
GF55D4642FTR Picture
SeekIC No. : 001411941 Detail
GF55D4642FTR: Thick Film Resistors - Through Hole 1/4 WATT 46.4K OHM 1%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GF55D4642FTR
Mfg:
IRC
Quick Details
Tolerance : 1 % Power Rating : 500 mWatts (1/2 Watt)
Temperature Coefficient : 100 PPM / C Termination Style : Axial
Dimensions : 2.3 mm Dia. x 6.4 mm L
Description
Resistance :
Series :
Voltage Rating :
Operating Temperature Range :
Packaging :
Tolerance : 1 %
Temperature Coefficient : 100 PPM / C
Power Rating : 500 mWatts (1/2 Watt)
Termination Style : Axial