GGL12000
CAP TRIMMER 0.8-12PF 1.25V TH
product image
GGL12000 Picture
SeekIC No. : 002996887 Detail
GGL12000: CAP TRIMMER 0.8-12PF 1.25V TH
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GGL12000
  • Qty
  • 0~3
Quick Details
Series: - Logic Family : HSTL
Manufacturer: Sprague-Goodman Capacitance Range: 0.8 ~ 12pF
Adjustment Type: Side Adjustment Voltage - Rated: 1250V (1.25 kV)
Size / Dimension: Round - 0.250" Dia (6.35mm) Height - Seated (Max): -
Mounting Type: Through Hole Features: General Purpose
Description
Features: General Purpose
Packaging: Bulk
Series: -
Mounting Type: Through Hole
Manufacturer: Sprague-Goodman
Adjustment Type: Side Adjustment
Voltage - Rated: 1250V (1.25 kV)
Height - Seated (Max): -
Capacitance Range: 0.8 ~ 12pF
Size / Dimension: Round - 0.250" Dia (6.35mm)
Parameters:
Technical/Catalog InformationGGL12000
VendorSprague-Goodman
CategoryCapacitors
Capacitance Range0.8 ~ 12pF