GH105Z101MA6N-050
Specialty Ceramic Capacitors 100PF 50V 20%
product image
GH105Z101MA6N-050 Picture
SeekIC No. : 00951410 Detail
GH105Z101MA6N-050: Specialty Ceramic Capacitors 100PF 50V 20%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GH105Z101MA6N-050
Mfg:
AVX
  • Qty
  • 0~50
Quick Details
Capacitance : 100 pF Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 50 Volts Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Termination Style : SMD/SMT
Description
Case Code - in :
Case Code - mm :
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Termination Style : SMD/SMT
Voltage Rating : 50 Volts
Capacitance : 100 pF
Tolerance : 20 %