GJM0335C1E1R5CB01D
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 0201 1.5pF 25Volts C0G +/-0.25pF
product image
GJM0335C1E1R5CB01D Picture
SeekIC No. : 00804753 Detail
GJM0335C1E1R5CB01D: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 0201 1.5pF 25Volts C0G +/-0.25pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GJM0335C1E1R5CB01D
Mfg:
Murata
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Capacitance : 1.5 pF Tolerance : 0.25 pF
Voltage Rating : 25 Volts Temperature Coefficient / Code : C0G (NP0)
Case Code - in : 0201 Case Code - mm : 0603
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Product : High Q MLCCs
Packaging : Reel
Description
Temperature Coefficient / Code : C0G (NP0)
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Packaging : Reel
Voltage Rating : 25 Volts
Tolerance : 0.25 pF
Case Code - in : 0201
Case Code - mm : 0603
Capacitance : 1.5 pF
Product : High Q MLCCs
Parameters:
Technical/Catalog InformationGJM0335C1E1R5CB01D
VendorMurata Electronics North America (VA)
CategoryCapacitors
Capacitance1.5pF
Voltage - Rated 25V
Tolerance±0.25pF
Package / Case0201 (0603 metric)
Temperature CoefficientC0G, NP0
PackagingDigi-Reel?
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C