GJM0335C1E3R6CB01D
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 0201 3.6pF 25Volts C0G +/-0.25pF
product image
GJM0335C1E3R6CB01D Picture
SeekIC No. : 00835748 Detail
GJM0335C1E3R6CB01D: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 0201 3.6pF 25Volts C0G +/-0.25pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GJM0335C1E3R6CB01D
Quick Details
Capacitance : 3.6 pF Tolerance : 0.25 pF
Voltage Rating : 25 Volts
Tolerance : 0.25 pF
Product : High Q MLCCs
Capacitance : 3.6 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationGJM0335C1E3R6CB01D
VendorMurata Electronics North America (VA)
CategoryCapacitors
Capacitance3.6pF
Voltage - Rated 25V
Tolerance±0.25pF
Package / Case0201 (0603 metric)
Temperature CoefficientC0G, NP0
PackagingCut Tape (CT)
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C