GJM0335C1ER75CB01D
CAP CER 0.75PF 25V NP0 0201
product image
GJM0335C1ER75CB01D Picture
SeekIC No. : 002929514 Detail
GJM0335C1ER75CB01D: CAP CER 0.75PF 25V NP0 0201
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GJM0335C1ER75CB01D
Quick Details
Series: GJM Manufacturer: Murata Electronics North America
Capacitance: 0.75pF Dimensions : 120.4 mm L
Voltage - Rated: 25V Tolerance: ±0.25pF
Temperature Coefficient: C0G, NP0 Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C Applications: RF, Microwave, High Frequency
Ratings: - Package / Case: 0201 (0603 Metric)
Size / Dimension: 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) Height - Seated (Max): -
Thickness: - Thickness (Max): 0.013" (0.33mm)
Lead Spacing: - Features: High Q, Low Loss
Packaging: Tape & Reel (TR)Alternate Packaging
Description
Voltage - Rated: 25V
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Ratings: -
Package / Case: 0201 (0603 Metric)
Size / Dimension: 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max): -
Thickness: -
Thickness (Max): 0.013" (0.33mm)
Lead Spacing: -
Failure Rate: -
Tolerance: ±0.25pF
Capacitance: 0.75pF
Applications: RF, Microwave, High Frequency
Features: High Q, Low Loss
Manufacturer: Murata Electronics North America
Series: GJM
Parameters:
Technical/Catalog InformationGJM0335C1ER75CB01D
VendorMurata Electronics North America (VA)
CategoryCapacitors
Capacitance0.75pF
Voltage - Rated 25V
Tolerance±0.25pF
PackagingDigi-Reel?
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Lead Spacing-