GJM1555C1H160JB01D
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 0402 16pF 50Volts C0G 5%
product image
GJM1555C1H160JB01D Picture
SeekIC No. : 00819104 Detail
GJM1555C1H160JB01D: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 0402 16pF 50Volts C0G 5%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GJM1555C1H160JB01D
Quick Details
Capacitance : 160 pF Tolerance : 5 %
Description
Tolerance : 5 %
Product : High Q MLCCs
Capacitance : 160 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationGJM1555C1H160JB01D
VendorMurata Electronics North America (VA)
CategoryCapacitors
Capacitance16pF
Voltage - Rated 50V
Tolerance±5%
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C